Tanévkezdés a Szenior Egyetemen
A 2022/2023-as tanév őszi félévében is folytatódik a Debreceni Egyetem speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Elsőként október 7-én, pénteken 16 órai kezdettel Papp László polgármester várja az érdeklődőket a Főépület Aulájában „Történelmi léptékű fejlődés Debrecenben. Gazdaság, innováció – amire 30 évvel ezelőtt senki sem mert gondolni” című előadásával.
Díjazott bölcsészhallgatók
A dékáni tanácsteremben kedden rendezett ünnepségen vehették át oklevelüket a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Karának (BTK) hallgatói, akik idén Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesültek. Az intézmény egészét tekintve a legmagasabb, 19 fő a díjazottak száma.
Stuttgartban járt a DESzínház
Angol nyelvű színházi előadásával Magyarországot képviselve mutatkozott be Stuttgartban az AMAfesten a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központjával szakmai partnerségben működő DESzínház Vígkarma Társulata.
Nemzetközi konferencia a Néprajzi Tanszéken
European case studies of economic, social and cultural diversity című nemzetközi konferenciára kerül sor 2022. 10. 5-7. Debrecenben.
Energetikai intézkedések az egyetemen
Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.
Előadások a kínai kultúráról
„A kínai geopolitikai gondolkodás” címmel Horváth Levente korábbi sanghaji főkonzul tartott könyvbemutatóval egybekötött előadást csütörtökön a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézet Lectures on Chinese Culture – Előadások a kínai kultúráról – kurzus keretében.
Képernyőn a szeptemberi Campus magazin
Ünnepi és rendhagyó tanévnyitó, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, új szervezetek, kurzusok, nagylelkű adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Megjelent a Néprajztudomány című kötet a DE Néprajzi Tanszéken
Dr. Keményfi Róbert tanszékvezető egyetemi tanár Néprajztudomány című könyve a Néprajz Egyetemi Hallgatóknak sorozatban jelent meg.
Tudomány Ünnepe a DE BTK-n
Kari kitüntetések, szakmai díjak, tudományos elismerések átadása mellett az új docensek és adjunktusok vehették át megbízásukat a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett keddi eseményén.