Fejezetek Oroszország történelméből
Előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken, filmvetítéseken ismerhetik meg az orosz történelemmel kapcsolatos legújabb kutatásokat az érdeklődők az Orosz Történelmi Klubban. A Debreceni Egyetem Orosz Központjának havi rendezvénysorozata szerdán kezdődött.
Izrael 70
Hetven évvel ezelőtt, 1948. május 14-én kiáltották ki Izrael állam megalakulását. Az évforduló alkalmából rendezett tudományos konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara kedden a Kölcsey Központban.
Jótékonysági szimfonikus hangverseny
William Shakespeare Rómeó és Júliájának zenei adaptációját hallhatja a közönség a Debreceni Egyetem Nemzetközi Szimfonikus Zenekarának közreműködésével a DESZínház és a Zerophobia Csoport május 13-ai hangversenyén.
Akadémiai elismerés
Rangos tudományos kitüntetésben, a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában részesült Debreczeni Attila, a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet egyetemi tanára.
Az olasz kultúrát népszerűsítik
Csaknem egy évszázados hagyomány feltámasztásával újra megalakítja az Olaszbarátok Monti Körét a Debreceni Egyetem Olasz Tanszéke, hogy az oktató és tudományos munka mellett az olasz kultúra jelenlétét is erősítse Debrecenben.
Flamand-holland kultúra Debrecenben
A Debreceni Egyetem tudományos előadás-sorozata, a Science Café keretében szervezett könyvbemutatóval kezdődik a második Flamand-Holland Kulturális Fesztivál Debrecenben.
Tanulni egy életen át
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont április 19-20. között a MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület éves vándorkonferenciájának.
Bővülő orosz kapcsolatok
Közös kutatómunka, hallgatói és oktatócserék is megvalósulhatnak a jövőben, köszönhetően annak az együttműködési megállapodásának, melyet szerdán kötött a Debreceni Egyetem és a Rosztovi Állami Gazdaságtudományi Egyetem Csehov Intézete.
Békési kapcsolat
Az oktatás, a kulturális örökség ápolása, közös pályázatok, konferenciák, a kutatás és a turizmus terén is együttműködik a jövőben Gyomaendrőd és a Debreceni Egyetem, a felek szerdán pontosították a megállapodás részleteit.
Francia Hét az egyetemen
„Semaine Francaise” elnevezéssel – hagyományteremtő szándékkal – első alkalommal tart egész hetes programsorozatot április 9-13. között a Bölcsészettudományi Kar Francia Tanszéke.