Tanulni egy életen át
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont április 19-20. között a MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület éves vándorkonferenciájának.
Bővülő orosz kapcsolatok
Közös kutatómunka, hallgatói és oktatócserék is megvalósulhatnak a jövőben, köszönhetően annak az együttműködési megállapodásának, melyet szerdán kötött a Debreceni Egyetem és a Rosztovi Állami Gazdaságtudományi Egyetem Csehov Intézete.
Békési kapcsolat
Az oktatás, a kulturális örökség ápolása, közös pályázatok, konferenciák, a kutatás és a turizmus terén is együttműködik a jövőben Gyomaendrőd és a Debreceni Egyetem, a felek szerdán pontosították a megállapodás részleteit.
Francia Hét az egyetemen
„Semaine Francaise” elnevezéssel – hagyományteremtő szándékkal – első alkalommal tart egész hetes programsorozatot április 9-13. között a Bölcsészettudományi Kar Francia Tanszéke.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
07 már
Japán Nap az egyetemen
A japán nyelvet, kultúrát, írást, harcművészetet, a tradicionális viseletet és a gasztronómiai különlegességeket is megismerhették azok, akik ellátogattak szerdán a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán rendezett Japán Napra.
06 már
Lengyel Nap a BTK-n
Országjáró körútja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott a budapesti Lengyel Intézet. Az érdeklődők színes programokon ismerkedhettek a baráti ország nevezetességeivel, kultúrájával és nyelvével.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Bővülő betegellátás, régi kar új néven, tudományos tanácskozások, Welcome Dinner, Éjféli Koncert, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb februári híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
05 már
Tehetség és teljesítmény
Mit nyújtanak a hosszú távú célok? Képesek vagyunk-e a fejlődésre? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a Science Café, az egyetem tudományos előadás-sorozatának következő rendezvénye.
28 feb
QS rangsor – élen a nemzetközi elitben
Három képzési területen is a világelitben van a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings legfrissebb, ma nyilvánosságra hozott tematikus ranglistája alapján.