Külföldi oktatók találkozója a BTK-n
Kötetlen baráti találkozó keretében köszönték meg a Bölcsészettudományi Karon dolgozó külföldi oktatók munkáját a december 13-án rendezett házi ünnepségen.
Adventi készülődés
Ünnepre készülődnek
Idén is közös ajándékkészítéssel hangolnak a karácsonyra a Néprajzi Tanszék hallgatói. A Főépület 3. emeleti kerengőjén hétfőtől két napon át várják az érdeklődőket. A rendezvényhez kapcsolódva városi legendákat bemutató tárlat nyílt az 1. emeleten.
Kerekasztal a mai orosz irodalomról
Több mint 60 orosz szerző munkája jelent meg Magyarországon az elmúlt 15 évben – az utóbbi esztendők termését mutatják be a hazai egyetemek oktatói, valamint az Oroszországból érkező vendégek a Debreceni Egyetemen.
Science Café a Mikulás jegyében
Bár mára jelentősen átalakult a hagyomány, azért december 6-án minden gyermek kitisztított csizmájába ajándék kerül. Az idei szezonzáró Science Café témaválasztása tehát nem véletlen: „Szent Miklóstól Mikulásig” címmel hallhatnak előadást az érdeklődők.
Tudomány ünnepe a BTK-n
Kitüntetés átadása, amerikai professzor előadása, kari tanácsülés nagy bejelentésekkel – egész napos programsorozatot tartott a Tudomány Ünnepe alkalmából csütörtökön az egyetem Bölcsészettudományi Kara.
A tanárképzés centenáriuma
Száz éves a debreceni tanárképzés – ebből az alkalomból a nagy iskolateremtő, Karácsony Sándor munkásságát, máig ható eredményeit idézték fel a Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének szerdai ünnepi megemlékezésén.
Néprajz, helytörténet, muzeológia
Muzeológusok és néprajztudósok ismertették kutatásaik legfrissebb eredményeit azon a konferencián, amelyet a hagyományoknak megfelelően idén is megrendezett – ezúttal a Magyar Tudomány Ünnepéhez csatlakozva – a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke.
Az Új Selyemút Debrecenbe is elér
Az idegen- és magyar nyelvi képzési lehetőségekről, a kutatási együttműködésekről és a hallgatói, oktatói mobilitás módjairól tájékozódott az a kínai delegáció, amelyik a Bölcsészettudományi Karon tett látogatást.
Debreceni professzor - egri díszdoktor
A régi magyar irodalom kutatása területén végzett kiemelkedő munkásságáért, és az egri Eszterházy Károly Egyetemért végzett áldozatos munkájáért díszdoktorává avatta az intézmény Bitskey Istvánt, a Debreceni Egyetem professor emeritusát.