28 feb
QS rangsor – élen a nemzetközi elitben
Három képzési területen is a világelitben van a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings legfrissebb, ma nyilvánosságra hozott tematikus ranglistája alapján.
26 feb
A Pszichológia Napja 2018
Hogyan lehet eredményesebb a tanulás, azon belül az idegen nyelvek elsajátítása a tizenévesek számára? Ezzel a kérdéskörrel foglalkozott a DAB Székházban február 26-án rendezett Pszichológia, Pedagógia, Technológia Konferencia.
22 feb
Ókortudomány a 21. században
Ókortörténet, klasszika-filológia és régészet témakörben tartottak könyvbemutatót és előadásokat a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetében. A szerdai programot a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemmel való együttműködés keretében rendezték meg.
16 feb
Honnan jövünk? Kik vagyunk?
Genetikusok és bölcsészek közreműködésével tartottak teltházas konferenciát a honfoglaló k származásáról a DAB Székházban február 15-én. Az országosan egyedülálló szimpóziumot a Debreceni Egyetem Finnugor Nyelvtudományi, valamint Humángenetikai és Reumatológiai Tanszéke szervezte.
13 feb
A honfoglalók származása
Honnan jöttünk, kik vagyunk, kik voltak az őseink, hol éltek, milyen nyelven beszéltek? És honnan származik a magyar nyelv, a magyar nép? Ezekre a kérdésekre adnak választ a Debreceni Egyetem nyelvészei és genetikusai egy csütörtöki tanácskozáson.
12 feb
Oktatás - Informatika - Pedagógia 2018.
Mára életünk meghatározó elemévé vált az informatika, arra azonban kevesen gondolnak, hogy vajon milyen feltételek mellett van hasznára az emberiségnek? A szakemberek többek között erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem pénteki konferenciáján.
12 feb
Angolul vitáztak az egyetemen
A debreceni Ady Endre Gimnázium „BrainStorm” csapata nyerte a DEbate angol nyelvű országos vitaversenyt, amelynek döntőjét pénteken rendezte a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete.
05 feb
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Felvételi, gazdasági évindító, szakmai konferenciák, könnyűzenei meghallgatás – az egyetem legfontosabb januári híreiről, eseményeiről tudósított az idei első Díszudvar magazin.
31 jan
MinDEn, ami sport
Testnevelő tanárnak, sportközgazdásznak, -jogásznak, -analitikusnak, rehabilitációs szakembernek vagy kézilabda edzőnek készülsz? A Debreceni Egyetem hazánkban a legszélesebb oktatási és kutatási portfóliót kínálja a sporttudományi és kapcsolódó tudományterületi képzésekben.
26 jan
Mit jelent debreceninek lenni?
A debreceniség fogalma, a hagyományok, értékek és a cívis öntudat szerepe áll a középpontjában annak a kétnapos konferenciának, amelyet csütörtökön és pénteken rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.