Szélesedő kapcsolatok Nyugat-Ukrajnával
A lembergi Ivan Franko Egyetem több fakultásával is együttműködést alakított ki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Fórum a jogi szakszövegek fordításáról
Az Európai Unió jogi szaknyelvének fordítási problémáiról rendeztek workshopot október 20-án a Debreceni Egyetemen.
Sámánok a Debreceni Egyetemen
Dél-Koreától kezdve Kínán át egészen Szibériáig és Kubáig tanulmányozta Hoppál Mihály néprajzkutató a népek és nemzetek sámánkultúráját. Fotóiból a Debreceni Egyetem Főépületében nyílt kiállítás.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
A bölcsészettudományi, jogi és természettudományi Karok egykor végzett hallgatóit köszöntötték vasárnap a Debreceni Egyetemen.
Utazás a középkorba
Kelet-közép-európai történészekből álló kutatói hálózat alakulhat a Debreceni Egyetem és az akadémia közös kutatócsoportjának köszönhetően.
Mindörökké DEAC
A DEAC örökös elnöke, Nyirkos István professzor emeritus tiszteletére avatott szobrot a Debreceni Egyetem. A bronzból készült alkotás a Sporttudományi Oktatóközpont mögötti zöld szigeten kapott helyet a Dóczy József utcai sporttelepen.
Párbeszédben a holokausztról
Holokauszt-megemlékezést tartott a Debreceni Egyetem Germanisztikai Intézete a Német egység napjának alkalmából Debrecenben.
Kis nemzetek nagy titkai
A kis államok kelet-közép-európai megítélését vizsgálják azon a nemzetközi konferencián, melynek október 6-7-én ad otthont a Debreceni Egyetem.
FM90: közös emlékezés 1956-ra
Az évforduló alkalmából mintegy hatmillió forintból az egyetem és a református egyház közösen rendezi az Egyetem téri ’56-os emlékmű, a Melocco-szobor környezetét, hogy az méltó legyen a megemlékezéshez – részletek Jávor András rektorhelyettestől az FM90 Campus Rádióban.
FM90: nyelvtanulás magolás nélkül
A Debreceni Egyetem kutatása bebizonyította, hogy nincs értelme idegen nyelvű szavak magyar jelentését magolni, érdemesebb újságcikkeket olvasni, filmeket nézni azon az adott nyelven – a módszerről bővebben az FM90 Campus Rádióban.