Centenáriumi könyvbemutató
Hat újonnan megjelent kötet bemutatójával tisztelgett az idén centenáriumát ünneplő tanárképzés előtt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programja, Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központja, valamint az MTA Nevelésszociológia Albizottsága.
Franciaország a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem Zola életmű-kutatásának is köszönhető, hogy idén az intézmény nyerte el az író munkásságával foglalkozó nemzetközi konferencia rendezési jogát.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
A legfrissebb Metszetek
Az amerikai elnökválasztás mémeiről és az online világ kutatási módszereiről is olvashatunk a Debreceni Egyetem Politikatudományi és Szociológiai Intézet online társadalomtudományi folyóiratának legújabb számában.
Városkutatás és társadalmi nem
A határon és a tengerentúlról is érkeztek előadók arra az angol nyelvű nemzetközi konferenciára, amelyet „Elképzelt városok és a társadalmi nem" címmel rendezett a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet Gender, Transzlokalitás és a Város Kutatócsoportja.
Szent László emlékezete
„Európa és Magyarország Szent László korában” címmel rendez kétnapos konferenciát a Debreceni Egyetem. Az intézmény az egész éves programsorozathoz csatlakozik a szakmai tanácskozással.
Emancipáció régen és ma
Női sorsokat bemutató tárlat nyílt az Osztrák Kulturális Fórum jóvoltából a Debreceni Egyetem Főépületében. A kiállítás a május 3-ai „Nők a felsőoktatásban” című kerekasztal-beszélgetés kísérőrendezvénye.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.