03 júl
Tanévzáró könyvbemutató
„Új kutatási eredményeink” címmel szervezett könyvbemutatót kedden a tanévben megjelent publikációk ismertetésére a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA Pedagógia Bizottság Nevelésszociológia Albizottsága.
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Főhajtás az áldozatok előtt
A Debrecenből és környékéről 75 éve elhurcolt több mint 6100 zsidó emléke előtt tisztelgett az a vándorkiállítás, amely Hosszú Gyula, az „Utak a holokauszthoz, történetek a holokausztról” című kötet szerzőjének jóvoltából érkezett szerdán – mindössze egyetlen napra – a Debreceni Egyetemre.
DEbate – vitázz idén is angol nyelven!
A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete idén ötödik alkalommal hirdeti meg angol nyelvű, középiskolai diákoknak szóló vitaversenyét, ezúttal az Egyesült Államok Nagykövetségével közösen. Ebben az évben az 1989-es rendszerváltás a verseny témája.
Kultúrdiplomáciai elismerés
Az orosz-magyar kulturális kapcsolatok ápolásában végzett munkájáért rangos nemzetközi kitüntetésben részesült Goretity József irodalomtörténész, műfordító, a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetének igazgatója.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Amerikai identitás újragondolva
A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete ad otthont május 31. és június 1. között az Amerikanisták Magyarországi Társasága 2019-es konferenciájának. A rendezvényre a hazai mintegy 100 amerikanista mellett az Amerikai Egyesült Államokból is népes delegáció érkezett.
Sokszínűen a lélek titkairól
„Összetart a sokszínűség” mottóval rendezi május 30. és június 1. között a Magyar Pszichológiai Társaság XXVIII. Országos Tudományos Nagygyűlését csaknem 400 résztvevővel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Pszichológiai Intézete.
Csehov szülővárosában
A tervek szerint már ősszel magyar nyelvű képzés indulhat az oroszországi Taganrog Pedagógiai Főiskoláján, ahol közös módszertani platform is alakul az orosz mint idegen nyelv oktatásáról. Csehov szülővárosában május 19-25. között járt a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának delegációja.
Színházi csemege - angol nyelven
Hazai és külföldi színjátszó csoportok közreműködésével rendezi meg május 16-18. között a Debreceni Egyetem és Debrecen város Önkormányzata a Csokonai Színház közreműködésével a 11. Angol Nyelvű Színjátszó Találkozót.