08 feb
Informatika a bölcsészettudományban
A számítógépes eszközökkel történő kutatás népszerűsítése volt a témája a „Korpuszok, nyelvtechnológiai eszközök és kísérletes módszerek a bölcsészet- és társadalomtudományokban” című konferenciának, melyet csütörtökön tartott a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Megemlékezés
Megemlékezés Ujváry Zoltán professor emeritus születésének 87. és halálának első évfordulója alkalmából
II. Ilyés Zoltán Emlékkonferencia
Tudományos vándorkonferencia Ilyés Zoltán emlékének
Korponay Béla (1928-2019)
Életének 92. évében elhunyt Korponay Béla, az MTA doktora, a Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézetének emeritus professzora. Korponay professzort a Debreceni Egyetem, a Bölcsészettudományi Kar és az Angol-Amerikai Intézet saját halottjának tekinti.
04 feb
"Taní-tani" – nem középiskolás fokon
Igazi sikertörténet a Debreceni Egyetem életében az új típusú, osztatlan tanárképzés. Az indulás óta eltelt öt év alatt megduplázódott a hallgatók száma. A legnépszerűbb szak a történelem, amelyet az angol- és testnevelőtanár képzés követ a dobogón.
16 jan
Ösztöndíj tanárjelölteknek
A Debreceni Egyetem 64 hallgatója részesül Klebelsberg Képzési Ösztöndíjban a 2018/2019-es tanévben. Az okleveleket hétfőn Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen vehették át a díjazottak.
14 jan
Téged is vár a BTK!
A leggazdagabb képzési palettával, magas szintű és széles körű szolgáltatásokkal – tehetséggondozási programmal, külföldi tanulmányi, nyelvtanulási, sportolási és kulturális lehetőségekkel – várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem egyik legpatinásabb kara, a Bölcsészettudományi Kar.
DESzínház a nemzetközi siker útján
A Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma Társulata képviseli Magyarországot a 2019-es kanadai világtalálkozón, amelyet a legsikeresebb amatőr színházakat egyesítő világszervezet rendez.
Karácsony a hagyományok jegyében
Idén is a népi kézművesség fennmaradt mesterfogásainak segítségével készültek a karácsonyi ajándékok és díszek a Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszék hallgatóinak jóvoltából.
Közösen a jövő pedagógusaiért
Tovább bővült a tanárképzésben a gyakorlóhelyek köre: hétfőn együttműködési megállapodást kötött az iskolai gyakorlat biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Tiszántúli Református Egyházkerület.