Távlatok a bölcsészképzésben
A mesterszakok képzési kínálatát ismerhették meg azok a hallgatók, akik ellátogattak kedden délelőtt a Bölcsészettudományi Kar nyílt napjára. A Főépület 3. emeleti kerengőjén előadások, szakmai beszélgetések keretében mutatták be a továbbtanulás lehetőségeit a kar oktatói.
Karácsony a hagyományok jegyében
Néprajzosok karácsonyi ajándékkészítése, előadások, rendhagyó egyetemi nosztalgiatúra, könyvbemutató – hagyományteremtő szándékkal rendezi meg a Hagyományok Hetét december 10-12. között a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke.
Hallgatók a társadalmi kihívásokról
Az innovációs kompetenciákról és a társadalmat érintő kihívásokról végzett felmérést 1004 hallgató online kérdőíves megkérdezésével, pályázati forrásból a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Politikatudományi és Szociológiai Intézete.
Közösen az európai kutatásokért
Az európai tudományegyetemek stratégiai szövetsége, a CARPE-hálózat képviselőit látta vendégül kétnapos workshop keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, valamint a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Emlék és tisztelgés
A Béres András Emlékév programjainak zárásaként a néprajzkutató munkásságát felidéző emlékülést rendezett pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke.
Ünnepi ülés a BTK-n
Kari kitüntetéseket és címzetes egyetemi docensi címet adtak át a Bölcsészettudományi Kar ünnepi ülésén csütörtökön a Főépület Aulájában. A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából tartott rendezvényen a kar új professzorai is megtartották bemutatkozó előadásukat.
A tudomány jövője – a jövő tudósai (videóval)
A Magyar Tudomány Ünnepe keretében rendezte doktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 74 frissen avatott doktor vehette át tudományos fokozatát igazoló oklevelét.
Erősödő finn-magyar kapcsolatok
A Debreceni Egyetemre is ellátogatott csütörtökön Markku Virri, a Finn Köztársaság nagykövete, aki első alkalommal járt a cívisvárosban. A diplomata szeptember óta képviseli hazáját Magyarországon.
Német nyelv napja az egyetemen
„Debrecenben az ideális második idegen nyelv” mottóval az egyetemi német nyelvtanulásról, a nyelvvizsgákról és a külföldi ösztöndíjakról kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők csütörtökön, a német nyelv napján.