Antik titkok olasz nyelven
Bronzi di Riace címmel 1972-ben a calabriai város mellett, a tengerben talált antik görög bronzszobrok történetéről tartott olasz nyelvű előadást szerdán a Debreceni Egyetemen Giacomo Maria Oliva, az olaszországi Museo di Reggio Calabria igazgatóhelyettese.
Hagyományok hete a Néprajzi Tanszéken
Szakmai előadások, könyvbemutatók, fotókiállítás és minikonferencia – a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Néprajzi Tanszéke idén is megrendezte november 28-30. között a Hagyományok hete programsorozatot.
Pályaorientációs napok a DE BTK-n
A Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium olasz és német nyelvet tanuló 11-12. évfolyamos diákjai látogattak hétfőn a Debreceni Egyetemre, ahol a Bölcsészettudományi Kar és a Debrecen Business Service Centers közös programja keretében ismerkedhettek a képzési lehetőségekkel és a nyelvismeret gyakorlati hasznosításával.
Online kiállítás a Néprajzi Tanszéken
Online kiállítás készült a Lakóhelyem néprajzi értékei című fotópályázatra beérkezett fényképekből
Doktoranduszok Trianonról
A Debreceni Egyetem adott otthont a trianoni békeszerződésről szóló országos Doktorandusz Konferenciasorozat második állomásának szombaton. A doktori fokozat megszerzésére készülő 14 hallgató a köszöntők és a plenáris előadás után 3 szekcióban mutatta be a témában elért kutatási eredményeit.
Doktorokat és díszdoktorokat avattak
Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.
Hagyományok Hete a DE Néprajzi Tanszéken
2022. november 28-30. között megrendezésre kerül a Hagyományok Hete programsorozat.
DEXPO A NÉPRAJZI TANSZÉKEN
Szakos tájákoztatóval és látogatható órákkal várjuk az érdeklődőket a Néprajzi Tanszéken 2022.11.23-24-én.
Történelmi titkok az ókortól napjainkig
Magyar történelem és hagyományok nemzeti gyűjteményeinkben címmel rendezett szakmai konferenciát pénteken a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézete és a karcagi Györffy István Nagykun Múzeum.
A Debreceni Egyetem új professzorait köszöntötték
Egyetemi tanári és tudományos tanácsadói kinevezéseket adott át a Debreceni Egyetem rektora. Szilvássy Zoltántól az intézmény 15 szakembere vehette át oklevelét az Aulában rendezett szerdai ünnepségen.