A szakdolgozat formai követelményei

1. Címlap

• Külső címlap: A „szakdolgozat” feliraton kívül csak a szerző nevét, és a beadás évét kell feltüntetni.
  • Belső címlap: Szerepel rajta az egyetem és a tanszék neve, a szerző neve és szakiránya, a dolgozat címe, valamint a témavezető neve és az évszám.

2. Tartalomjegyzék

• A belső címlapot követi a tartalomjegyzék.
  • A tartalomjegyzékben a fejezetcímek mellett az oldalszámokat is fel kell. tüntetni. A dolgozat minden oldalát a belső címlapon és a mellékleteken kívül számokkal kell ellátni.

3. A szöveggel kapcsolatos formai követelmények

• A szakdolgozatot egyoldalas formában szükséges kinyomtatni.
  • A bekötés miatt az oldalaknál 2-2,5 cm-es margó alkalmazása javasolt.
  • A dolgozat betűtípusára megkötés nincs. Az olvashatóság érdekében ajánlott a Times New Roman, 12-es betűméret, 1,5-es sorközzel.
  • A szakdolgozat másfeles sortávval készül, ami oldalanként 30-35 sort jelent.
  • Az áttekinthetőség érdekében a dolgozatot bekezdésekre kell tagolni.

4. Ábrák és táblázatok

• Az ábrákat és táblázatokat számozni szükséges.
  • Amennyiben 10-15 ábránál több található a dolgozatban vagy a mellékletben ábra, ill. táblázatjegyzék készítése javasolt.

5. Hivatkozások

• A szakdolgozat azon megállapításaira, ami más szerzőtől, műből származik, lábjegyzetben hivatkozni kell.
  • Például: Bartha 2005: 11; Ujváry 1992: 37.

6. Irodalomjegyzék

• A hivatkozott műveket a szerzők nevének ABC sorrendjében kell feltüntetni az irodalomjegyzékben.
  • A szerző nevét írjuk előre, amit a mű megjelenésének évszáma követ. Kettőspont után következik a mű címe, a kiadó, a kiadás helye, valamint folyóiratcikkek esetén az évfolyam és az oldalszám. (Az Ethnographia című folyóirat mintája szerint)
  • Internetes források esetén is szükséges a szerző és a cím megjelenítése. Emellett az internetes cím (URL) és a letöltés dátumának feltüntetése is nélkülözhetetlen.

7. Egyéb követelmények

• Az ideális szakdolgozat teljes – mellékleten kívüli – terjedelme BA  esetén min. 30-35 oldal és MA esetén min. 55-65 oldal.
  • A szakdolgozatot 1 példányban, fekete keménykötéssel kell benyújtani, valamint 1 példányban elektronikus formában (CD, floppy) is kötelező mellékelni.

Frissítés dátuma: 2018.08.13.