21 aug
Papp László (1928–2019)
Életének 91. évében elhunyt Papp László történész, egyetemtörténész az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár egykori osztályvezetője, a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetem főtitkára, számos díj és kitüntetés birtokosa.
21 aug
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
02 aug
Világot jelentő deszkákon
A Debreceni Egyetem színjátszó társulata, a DESzínház képviseli hazánkat a Nemzetközi Amatőr Színházi Fesztiválon, amelynek idén augusztus 27. és szeptember 1. között a kanadai New Brunswick ad otthont.
01 aug
Településtörténet frissítve
Hajdúnánás teljes történetét feldolgozó kiadvány készül a Debreceni Egyetem oktatóinak, kutatóinak közreműködésével és szerkesztésében. A monográfia a tervek szerint egy év múlva jelenik meg magyar és angol nyelven.
25 júl
Felvételi rekord Debrecenben
Az általános felvételi eljárás eredményeképpen 7420, a tavalyinál mintegy 12 százalékkal több elsőéves kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzéseken a Debreceni Egyetemen. A naptári év folyamán összesen felvettek száma velük együtt eléri a tízezret, ami rekord az intézmény történetében.
22 júl
Ha nyár, akkor is egyetem
Megkezdte hétfőn 92. tanévét a Debreceni Nyári Egyetem, amelyre idén 33 országból 160 külföldi hallgató érkezett, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével.
22 júl
Megújulnak az egyetemi bejáratok
A Főépület rendszeres karbantartási programjának részeként megújulnak az egyetem eredeti, fából készült kapui. Elsőként a főbejárat hatalmas ajtóit újítják fel, emiatt most átmenetileg a háromból csak egyetlen kapu üzemel a szökőkút felől.
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.
16 júl
Új perspektíva a magyarságkutatásban
Néprajzi, történelmi, archeogenetikai és vallástörténeti témákban kezd közös kutatásokba a Debreceni Egyetem és a Magyarságkutató Intézet. Az együttműködésről szóló megállapodást Szilvássy Zoltán rektor és Horváth-Lugossy Gábor főigazgató kedden írta alá.
15 júl
Megválasztották a KAT elnökét
Ismét Szöőr Árpád tölti be a Debreceni Egyetem Közalkalmazotti Tanácsának (KAT) elnöki posztját. A Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédjét a szervezet július 4-ei ülésén választották újra. Megbízatása 5 évre szól.